
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Voltage Detectors |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Max Power Dissipation | 321 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 1.3 V |
| Accuracy | 1.4 % |
| Power Dissipation | 321 mW |
| Threshold Voltage | 3.05 V |
| Operating Supply Current | 3 µA |
| Quiescent Current | 3 µA |
| Max Supply Current | 6 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 5 µs |
| Nominal Supply Current | 3 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 2 |
| Overvoltage Threshold | 3.096 V |
| Undervoltage Threshold | 3.06 V |
| Number of Monitored Inputs | 2 |
| Reset Delay Time | 5.5 µs |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 969
Distributors
pcbx
Unit Price$0.92589
Ext.Price$0.92589
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.92589 | $0.92589 |
| 10 | $0.68223 | $6.82230 |
| 25 | $0.61555 | $15.38875 |
| 50 | $0.57989 | $28.99450 |
| 100 | $0.54630 | $54.63000 |
| 300 | $0.51912 | $155.73600 |
| 500 | $0.49330 | $246.65000 |
| 1000 | $0.41122 | $411.22000 |
| 3000 | $0.41037 | $1231.11000 |
